5. ročník soutěže Diplomová práce roku odstartoval

22. 02. 2009 odstartoval pátý jubilejní ročník soutěže Diplomová práce roku, projektu zaměřeného na podporu vysokého školství a zvýšení prestiže oboru informačních technologií v ČR a SR. Soutěž si klade za cíl umožnit nadaným studentům lépe vyniknout a získávat lepší uplatnění v praxi. Vyhlašovatelem je již tradičně společnost ABRA Software a.s., spoluvyhlašovatelem je sdružení Česká společnost pro systémovou integraci. Studenti, kteří chtějí soutěžit o 7 x 50.000,- Kč a nabídku zaměstnání, mají čas k podání přihlášky do 30. 6. 2010.

Jak soutěžit?

Finálové kolo soutěže a slavnostní vyhlášení proběhne 9. 9. 2010 na půdě VUT v Brně. Práce finalistů bude posuzovat hodnotící komise, ve které zasednou přední osobnosti z oblasti IT, vysokého školství a zástupci vyhlašovatelů i odborných garantů.

Soutěžní kategorie

• Databázové stroje a aplikace, portálová řešení, SW rozhraní
  • Bankovnictví klasické i elektronické v roce 2010
  • Informační bezpečnost, standardy řízení vývoje systémů a mezioborové přístupy