30.3.2017 12:45 - Seminář Firemí data

13.4.2017 - Děkanský den

Licence programu Astah* Professional – i pro studenty

Škola na základě návrhu naší katedry zakoupila "fakultní" licenci UML modelovacího nástroje Astah* Professional. Licence umožňuje použití pro zaměstnance i studenty a to včetně použití na soukromých počítačích. Při instalaci je potřeba zadat licenční soubor - ten je ke stažení po přihlášení ze serveru kitscm.vse.cz.

Možnosti programu

astah* professional ve verzi 6.3 podporuje následující diagramy a programovací jazyky: Diagramy:
  • UML2.x
    • Class diagram
    • UseCase diagram
    • Statemachine diagram
    • Activity diagram
    • Sequence diagram
    • Communication diagram
    • Component diagram
    • Deployment diagram
    • Composite Structure diagram
  • Mind Map
  • ER Diagram
  • Flowchart
  • CRUD
  • Data Flow Diagram (DFD)
  • Requirement Table
  • Requirement Diagram
Podporované programovací jazyky:
  • Java Modeling, Export / Java Reverse
  • C# Modeling, Export / C# Reverse
  • C++ Modeling, Export / C++ Reverse

Podmínky licence

• licenci mohou používat zaměstnanci Katedry informačních technologii a studenti předmětů vyučovaných KIT, licence může být používána i na seminářích organizovaných KIT,
  • licence nesmí být využita k jakýmkoliv komerčním (placeným) účelům,
  • licence nesmí být postoupena někomu jinému,
  • licence je platná jeden rok - od 1.ledna do 31. prosince 2011; předpokládáme, že zakoupíme prodloužení licence na další rok,
  • licenci lze používat na školním i soukromých počítačích oprávněných osob,
  • lze používat jakoukoliv verzi program astah* professional

Instalace

• ze stránky http://astah.change-vision.com/en/product/astah-professional.html si stáhněte poslední verzi produktu astah* professional a tu nainstalujte.
  • ze serveru kitscm.vse.cz si po přihlášení stáhněte soubor astah_professional_license.xml
  • spusťte program astah* professional - při spuštění se Vám objeví dotaz na zadání licenčního souboru - volba Set License Key, ve které zadáte cestu k licenčnímu souboru,