26.4.2017 - Rektorský sportovní den

Soutěž o stáž v kalifornské pobočce AVG Technologies

„Mysli a vyhraj“ tříměsíční stáž v americké pobočce AVG!

Společnost AVG Technologies  CZ prodloužila termín soutěže o nejlepší zpracování libovolného tématu z oblasti bezpečnosti IT až do 30. listopadu 2009, aby měli studenti šanci zúčastnit se i v novém školním roce. AVG Technologies Díky účasti v soutěži se studenti mohou podívat, jak to funguje v pobočce AVG Technologies v kalifornském Silicon Valley. Konkrétně v této pobočce se vyvíjí bezpečnostní software, který je založen na tzv. behaviorální analýze a aktivně chrání počítač před hrozbami z internetu, zejména před krádežemi identity. Jde tedy o velmi zajímavou oblast vývoje. „Šance vyhrát a podívat se tak do Silicon Valley je stále dost vysoká a vzhledem k nabízeným cenám bych neváhal,“ říká s úsměvem Jiří Macík, PR manažer AVG pro Českou a Slovenskou republiku. „Účastníci denního pomaturitního studia ve věku 18 až 30 let mohou přihlásit nejen své seminární či diplomové práce, ale i jakýkoli jiný původní materiál. Řešení mohou být softwarová, hardwarová i jejich kombinace. Fantazii se meze nekladou,“ dodává. Stačí zaslat abstrakt práce do 30. listopadu na adresu staz@avg.com.

Výhry

Hlavní cenou je tedy čtyřměsíční pobyt ve Spojených státech. Výhra v souladu s podmínkami programu „Work&Travel“, poskytovaného společností Student Agency, zahrnuje tříměsíční stáž v americké pobočce společnosti AVG v kalifornském Silicon Valley a dalších 30 dní určených k cestování po Spojených státech. AVG Technologies CZ uhradí veškeré náklady spojené s vyřízením víz, pojištěním, letenkou a mzdou. Druhou cenou je notebook Apple (model roku 2010) a třetí výherce obdrží přístroj Blackberry (taktéž model příštího roku).

Jaká témata mohou studenti přihlásit?

AVG Technologies CZ se rozhodla neomezovat soutěž pouze na oblast antivirové problematiky. Práce tedy mohou být zaměřeny nejen tímto směrem, ale také například na internetovou bezpečnost,  bezpečnost a integritu dat, bezpečnost operačních systémů, síťovou bezpečnost, aplikační bezpečnost, biometrii, ochranu duševního vlastnictví, kryptologii, embedded systémy a mnoho dalšího. Předmětem zasílaných návrhů tedy může být jakékoli inovativní či neobvyklé řešení z oblasti IT Security.

Podmínky soutěže

Soutěž je určena studentům technických oborů vysokých a vyšších odborných škol v České a Slovenské republice. Výzkumné a vývojové centrum společnosti AVG Technologies CZ bude přijímat přihlášky do 30. listopadu 2009 na emailové adrese staz@avg.com nebo písemně doporučeným dopisem na adresu společnosti s heslem „Internship“. Součástí přihlášky musí být abstrakt práce - dokument o rozsahu cca jedné strany A4, ve kterém uchazeč stručně popíše svůj návrh, jeho přínos a nezbytné kroky k praktické realizaci. O výsledcích prvního kola soutěže budou studenti informováni do jednoho měsíce od přihlášení svého tématu. Vybrané abstrakty pak postoupí do druhého kola. V jeho průběhu musí studenti odevzdat teoretickou práci v rozsahu 40-60 stran. Její nezbytnou součástí bude i popis kroků, vedoucích k realizaci navrženého řešení. Jména tří výherců druhého kola soutěže budou zveřejněna 1. 3. 2010 na webové stránce www.avg.cz/usa a výherci budou o výhře informováni ještě doporučeným dopisem.

O společnosti AVG Technologies:

AVG Technologies je přední mezinárodní poskytovatel bezpečnostních řešení. Produkty se značkou AVG chrání před stále rostoucím objemem různých typů škodlivého kódu 80 milionů počítačů v domácnostech i firmách, celkem ve 167 zemích světa. Společnost se sídlem v nizozemském Amsterdamu má téměř dvě desetiletí zkušeností s bojem proti kybernetickému zločinu a také jednu z nejmodernějších laboratoří pro detekci internetových hrozeb. AVG Technologies nabízí i volně dostupnou verzi, kterou lze bezplatně stáhnout z internetu, a dovoluje tak začínajícím uživatelům získat základní antivirovou ochranu. Zvýšit úroveň bezpečnosti ve verzi pro jednoho či více uživatelů lze pak snadno a bez velkých nákladů. Společnost disponuje celosvětovou sítí téměř 6000 prodejců, partnerů a distribučních týmů včetně Amazon.net, CNET, Cisto, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart a Yahoo!. Další informace naleznete na stránkách společnosti www.avg.cz.

Pro podrobnější informace kontaktujte prosím:

Jiří Macík, AVG Technologies CZ E-mail: jiri.macik@avg.com Mobil: +420 724 634 796 Daniela Chovancová, Euro RSCG PR E-mail: daniela.chovancova@eurorscg.cz Mobil: +420 724 639 051