Termíny

14.5.2018 10:00 - Zkouškové období LS 2017/2018

-

-

Více... »


Sencha Touch vs. jQuery Mobile – frameworky pro mobilní aplikace – 14. dubna od 18:00

Související aktivity

Mobilním webovým aplikacím je předvídána velká budoucnost a některé se snaží jednoduchostí a přenositelností útočit i na svět nativních. Ovšem na poli HTML5 frameworků zatím není jasno ani v tom, jak konkrétně by se měly tyto aplikace psát. Specielně, jak tlustý či tenký by mobilní klient měl být.

Frameworky jQuery Mobile a Sencha Touch představují radikálně odlišný koncept. Zatímco jQuery Mobile se v principu drží filozofie tenkého klienta, tedy deklarativního zápisu prvků uživatelského rozhraní, firma Sencha vsadila na technologii tlustých klientů - výsledkem je tak plnohodnotná aplikace, která dokáže vše od MVC po data řešit na straně klienta. Od toho se odvíjí další odlišnosti. JQM aplikace není nic jiného než ajaxový web a autoři tak cílí na co největší záběr hardwaru a mobilních prohlížečů. Vedle toho ST se s tím nijak "nepáře" a nyní podporuje jen varianty WebKitů na iOS, Android a Blackberry (podpora pro Windows Phone 7 se připravuje).

Obsahem přednášky je, vedle teoretického výkladu, naprogramování jednoduché ukázkové aplikace v obou frameworcích a vzájemné porovnání obou přístupů.

——

Přednáška začne 14. dubna 2011 od 18:00 v posluchárně RB 212.

Více informací na http://srazy.info/4it445-vyvoj-webovych-aplikaci-na-vse/912