Jaké mimosemestrální kurzy Vám pro ZS 2024/25 nabízíme?

Cloud computing has become the dominant approach for the implementation of information systems with many government and private organizations migrating their entire IT infrastructure to the cloud. Most recently, AI and ML (Machine Learning) services, available on leading cloud platforms, have provided a new impetus for adopting of cloud computing. Most experts today recognize the benefits of cloud computing that include fast implementation, potential for cost reduction and rapid innovation. However, the fast rate of evolution of cloud technologies and the complexity of managing large-scale cloud deployments represent a challenge for organizations making the transition into the cloud. This three-day course aims to provide attendees with a balanced view of cloud computing covering basic cloud concepts and terminology and discussing the benefits and challenges of cloud adoption. The course includes demonstrations and practical hands-on exercises using Amazon Web Services, including EC2, S3, Lambda, RDS and NoSQL databases and a range of AI and ML services. The course will be taught by a guest professor from Australia, George Feuerlicht, from 13 to 15 January 2025. Exam will be taken on 17 January 2025.

Cílem předmětu je seznámit studenty se strojovým učením a jeho praktickými aplikacemi. Budeme se zabývat různými algoritmy a jejich využitím, jako například rozpoznávání textu, analýza sentimentu nebo predikce cen nemovitostí. Studenti se naučí pojmy jako SVM, rozhodovací stromy, neuronové sítě a další. Po absolvování kurzu budou schopni realizovat projekty od začátku do konce a aplikovat získané znalosti na různé úlohy. Předmět zahrnuje teoretické základy i praktické cvičení v dostupných nástrojích. Kurz povede Ing. Jan Mittner a proběhne v termínu 9.-10.1.+13.1.2025.

V tomto předmětu si studenti prakticky osvojí, jak provádět empirický výzkum s důrazem na konkrétní techniky analýzy dat za využití moderních softwarových nástrojů, jako jsou MAXQDA, Jamovi a Rayyan. Předmět poskytne nejen teoretické znalosti, ale také praktické dovednosti, které mohou využít při tvorbě výzkumných projektů, ať už v rámci závěrečných prací nebo v reálné podnikové praxi. Součástí kurzu bude realizace mini-projektu, při kterém si vyzkouší výzkum v kvalitativních nebo kvantitativních metodách či systematické analýze literatury – podle svých preferencí. Projekt může navazovat na diplomovou práci studenta (preferovaná varianta) nebo být zadán jako modelový příklad vyučujícím. Kurz povede Ing. et Ing. Michal Doležel, Ph.D. a proběhne v termínu 14.-15.1.+29.-30.1.2025.

The course covers the main concepts pertaining to the analysis of business processes from a technological perspective, from the implementation in IT systems to process mining. Specifically, the course covers: the foundation of process implementation through Business Process Management Systems (BPMSs); quantitative analysis of business processes; the fundamentals of process mining, with a particular focus on the automated discovery of processes out of event logs and conformance checking of a process model; simulation of processes and their predictive monitoring. In addition, the course introduces other perspectives on process mining: Object-centric and Declarative process mining. All the contents present an interleaving between their theoretical foundations and their practical application through analytical software. The course will be taught by a guest professor Dr. Maxim Vidgof, MSc BSc, on 21, 27 and 28 January 2025.

Cílem kurzu je seznámit se se základní teorií vyjednávání a většinu času ji trénovat v různých situacích a formách s přihlédnutím na potřeby zaměstnanců a firem v oblasti IT. Praktické úlohy budou zaměřeny zejména na Business vyjednávání, jeho roli a pozici mezi vyjednáváním diplomatickým a krizovým. Předmět je rozdělen do tří navzájem propojených bloků:

  • příprava na vyjednávání s pomocí Negotiation Canvas 5:
    • posouzení situace “když nedojde k dohodě”,
    • stanovení vyjednávací strategie, moment odchodu,
    • sestavení vyjednávacího týmu a vytvoření seznamu požadavků.
  • získávání informací před a v průběhu jednání, tvorba rapportu za pomocí povahových profilů, použití barev hlasu a využití strategické empatie.
  • uzavírání dohody, řešení překážek v uzavření dohody, řešení “bezvýchodné situace”.

Kurz povede Hana Šnáblová, MSc. a proběhne v termínu 27.-28.1.+30.1.2025.

Přihlašování na kurzy KIT prostřednictvím InSIS je již zahájeno,
kapacity jsou omezené, takže neváhejte a …